środa, 18 lutego 2015

Nikt nie jest idealny!

Cześć wam!


Perfekcja

Właściwie co to takiego? Co znaczy być " perfekcyjnym". W XXI ludzie zatracają się w swoich wartościach. Rządzi nimi chęć bycia idealnymi. A co jeżeli to wcale nie jest takie dobre? Wyobrażaliście sobie kiedyś jakby to było nie popełnić żadnego błędu? Chociaż zaczynając od dzieciństwa? Wsiąść na rower i od razu umieć jeździć, nigdy nie upaść. Powiecie " co w tym złego?!".Według mnie to była ta cała zabawa, denerwowanie się, ale to była nauka. Nauka tego, że nie da się czegoś umieć od tak. Jak juz być idealnym to też jeździć tylko wyznaczonymi ścieżkami, nie zbaczać, nie widzieć innego świata. Zawsze ładnie wyglądać, od razu potrafić pięknie mówić. Co z innymi dziećmi? Żadne z nich nie byłoby takie jak ty. A co ważniejsze- znienawidzili by cie właśnie za to!

Przechodząc pare lat dalej. Odwołując się już nie do umiejętności a do uczuć. W życiu żadnego błędu? Przecież wszyscy uczą się właśnie na nich, szybciej albo wolniej. Od tak wiedzieć co jest złe, a co dobre i iść tą ścieżką do końca życia? Mmm, nie. Nie spróbować niczego bo będzie się wiedzieć jakie są konsekwencje. A co z kontaktami z innymi ludźmi? Nie będziesz zadawać się z nikim bo nie będzie ci to potrzebne. Bo po co, skoro nie będziesz miał w tym korzyści bo robisz wszystko najlepiej. Z nikim się nie zaprzyjaźnisz bo każdy z nich będzie popełniał błędy. Oczywiście pomijając to, że cie znienawidzą za to jaka jesteś.

Może ta idealność wcale nie polega na tym, żeby wszystko robić najlepiej. Może chodzi o to, żeby rozszerzać swoje możliwości i robić to coraz lepiej. 

Perfekcja nie jest dobra,
Nikt z nas nie jest idealny.
___________________________________________________________________

Ferie lecą mi bardzo przyjemnie, chociaż śniegu brak. Na weekend planuję wyjazd w góry, bo dawno mnie tam nie było. Spotykam się z osobami, dla których nie mam normalnie czasu. Nie mam na co narzekać.

Tylko kilka zdjęć dziś bo tym razem ja stałam przed obiektywem, a jednak czuje się lepiej po drugiej stronie. 

I jeszcze piosenka, która przypomina mi, że do wakacji już coraz mniej! KLIK








A i jeszcze coś. Pamiętajcie, że kazdy komentarz zachęca mnie do dalszego pisania.
Cześć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz