Co ci przeszkadza, że ktoś kocha osobę tej samej płci? Nie uważasz, ze gdyby było tak, że nie widziałbyś ani nie słyszał osoby którą poznajesz to nie wiedziałbyś jakiej jest ona płci. I potrafiłbyś sie zakochać. Jesteśmy duszami, ciało to tylko ozdoba. Fakt - nie musi ci sie to podobać, nie musisz lubić na to patrzeć, ale toleruj to. Ten człowiek nic nie zawinił, po prostu stara sie być szczęśliwy.
Nie raz osoba biedniejsza może być o wiele szczęśliwsza, niż ktoś co ma wszystko. Dlatego, ze potrafi docenić nawet drobne rzeczy. Potrafi cieszyć się z małych chwil, ze szczęścia innych. Takie osoby zazwyczaj oddają wszystko co mają, zeby KTOŚ był szczęśliwy. Czy to ich wina, że nie są aż tak zamożni jak ty?
Co przeszkadza ci taki człowiek innego koloru skóry? Jest taki sam jaki każdy inny, ma uczucia, rozum. To niby takie dziwne, że widzisz kogoś innego?
Wszystko jest dla ciebie dziwne, co nie takie same jak twoje. Jeżeli ktoś wyróznia się chociaż drobną rzeczą jest inny i jest nietolerowany. Dlaczego? Bo szukasz ideału. Czy znajdziesz? Sam nim nie jesteś.
Ja zawsze zanim coś powiem to wyobrażam sobie siebie na miejscu tej osoby i jak ja bym sie czuła. Jakbym się czuła, gdybym została tak wyśmiana, jak bardzo zniszczyło by mnie to psychicznie. Może odbieram to tak, bo psychika dała mi o sobie znać.
NIe dasz rady zmienić całego świata, ale wystarczy, ze ty sie zmienisz i będziesz widział ten świat inaczej.
W tej notce padło strasznie dużo pytań, sam sobie na nie odpowiedz... może to coś zmieni :)
To jest moje zdanie na ten temat.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz